9 ℃
Klein nieuws

Gemeente neemt beheer over villa van nazi-leider Goebbels na jaren wachten op plan

De deelstaat Berlijn heeft langdurig geworsteld met de toekomst van het vervallen buitenverblijf van nazi-leider Joseph Goebbels bij de Bogensee.

Nu neemt de gemeente Wandlitz het landgoed, waar Goebbels zijn beroemde Sportpalast-rede schreef, over om er rondleidingen en evenementen te organiseren. Het complex, met een landhuis uit 1939 en een bunker, stond sinds 2000 leeg en werd eerder gebruikt als jeugdverblijf door de DDR. Sloop is ongewenst vanwege het behoud van de geschiedenis en het voorkomen van aantrekkingskracht voor nazi-sympathisanten.

Berlijn bood het terrein vorig jaar kosteloos aan voor een nieuwe invulling. De gemeente Wandlitz opent het complex de komende twee jaar voor activiteiten, terwijl er gewerkt wordt aan een ontwikkelingsplan met mogelijke functies als overheidskantoren of een gezondheidscentrum. Berlijn blijft tot eind 2027 de onderhoudskosten van ongeveer 200.000 euro per jaar betalen, terwijl Wandlitz verantwoordelijk is voor exploitatie en beheer.

 
Deel dit artikel: