Het Amsterdams Studenten Corps (ASC) en de Amsterdamse Vrouwelijke Studenten Vereniging (AVSV) ontvangen voor het vijfde jaar op rij geen bestuursbeurzen van de Universiteit van Amsterdam, Hogeschool van Amsterdam en Vrije Universiteit.
Deze sanctie loopt sinds september 2021, na ontgroeningen die uit de hand liepen. De onderwijsinstellingen geven aan dat zij nog geen nieuw besluit hebben genomen, maar de sancties blijven van kracht totdat de cultuur binnen de verenigingen als verbeterd wordt beoordeeld. Gedurende het jaar vinden gesprekken plaats om dit te evalueren.
Ondanks ingezette maatregelen zoals een gedragscode, een meldpunt voor misstanden en vertrouwenspersonen, kwam in augustus opnieuw wangedrag aan het licht bij dispuut Thalia van het ASC. Dit leidde tot een ledenstop vanwege veiligheidszorgen. Het corps telt ongeveer 2700 leden en kreeg de afgelopen jaren meerdere keren negatieve aandacht door geweld, vernederingen en seksisme binnen hun gelederen.
De universiteiten benadrukken dat het herstel van vertrouwen een voorwaarde is voor het herinvoeren van de beurzen.