Het aantal bedrijven dat wacht op een zwaardere stroomaansluiting is in korte tijd gestegen van 11.
000 naar 14.000, zo blijkt uit een brief van het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. De vraag naar elektriciteit neemt toe, maar ondanks maatregelen lukt het niet om de wachtlijst te verkorten. Minister Hermans van Klimaat en Groene Groei stelt dat bedrijven en huishoudens gestimuleerd moeten worden om hun energieverbruik beter te spreiden.
Er komen vier verschillende stroomtarieven, die in 2028 moeten ingaan, om consumenten financieel te belonen voor gebruik buiten de piekuren. Tot nu toe blijkt het moeilijk bedrijven te laten aanpassen aan piektijden, mede door het ontbreken van flexibele contracten. Het kabinet erkent dat gascentrales voorlopig nodig blijven vanwege het wisselende aanbod van duurzame energie.
Ook wordt onderzocht of het huidige energienetwerk tijdelijk zwaarder belast kan worden, ondanks de kans op vaker stroomuitval, om zo meer ruimte te creëren voor elektriciteitsgebruik.