Voormalig FBI-directeur James Comey, bekend als criticus van Donald Trump, wordt strafrechtelijk vervolgd.
Hij zou in 2020 valse verklaringen hebben afgelegd over zijn betrokkenheid bij het parlementaire onderzoek naar mogelijke Russische inmenging in de presidentsverkiezingen van 2016. Tevens wordt Comey beschuldigd van obstructie van de rechtsgang. Indien schuldig bevonden, kan hij een gevangenisstraf van maximaal vijf jaar krijgen.
Comey liet in een videoboodschap weten dat zijn hart gebroken is, maar dat hij vertrouwen heeft in het federale rechtssysteem. Hij benadrukte zijn onschuld en wil een eerlijk proces. Volgens berichten zal hij zich binnenkort melden bij de autoriteiten.
Recent daagde president Trump via sociale media zijn minister van Justitie uit om politieke tegenstanders te vervolgen, waarbij Comey expliciet genoemd werd. Ook andere tegenstanders van Trump, zoals procureur-generaal Letitia James en ex-veiligheidsadviseur John Bolton, worden onderzocht door het ministerie van Justitie. Pam Bondi, minister van Justitie, benadrukte dat niemand boven de wet staat.