Ryanair is zijn landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport kwijtgeraakt vanwege herhaalde opzettelijke late aankomsten afgelopen zomer.
De organisatie ACNL, verantwoordelijk voor de verdeling van tijdslots op de luchthaven, trok twee vaste tijdsloten in voor de Ierse budgetmaatschappij. Deze maatregel, zelden toegepast, volgt op meer dan dertig overtredingen binnen drie maanden. De vluchten betroffen de maandagavondvlucht uit Sofia en de donderdagavondvlucht uit Pisa, die gemiddeld bijna een uur later arriveerden dan gepland.
Dit leidde ook tot vertraagde retourvluchten. ACNL concludeerde dat Ryanair bewust de regels negeerde en legde de sanctie op. Ryanair verzette zich via bezwaarprocedures en een kort geding, maar de rechtbank gaf prioriteit aan de eerlijke en tijdige verdeling van capaciteit op Eindhoven.
De vrijgekomen tijdslots komen nu beschikbaar voor andere maatschappijen. Ryanair zal zijn vluchten naar Sofia en Pisa moeten verplaatsen of tijdelijk schrappen.

