16 ℃
Klein nieuws

Ruim budget beschikbaar gesteld om sluitingen in spoedeisende hulp te voorkomen

Vanaf 2027 krijgen spoedeisende hulp-afdelingen in Nederland structurele financiering, los van het aantal behandelingen.

Minister Bruijn van Volksgezondheid wil hiermee voorkomen dat meer afdelingen in de regio moeten sluiten. Dit betekent dat zelfs bij minder patiënten de afdeling operationeel blijft. De maatregel volgt op onvrede over sluitingen, zoals recent in Heerlen, en zorgen vanuit andere steden als Haarlem en Terneuzen.

Naast financiële problemen speelt ook een tekort aan personeel een grote rol bij het wegvallen van acute zorglocaties. Bruijn hoopt dat stabielere financiële middelen de aantrekkelijkheid van werken op de spoedeisende hulp vergroten. Het initiatief is gestart door zijn voorganger Agema, die door kritiek van de Tweede Kamer werd geconfronteerd met het feit dat haar plannen niet direct hielpen om verhuizingen te voorkomen.

Ziekenhuizen en zorgverzekeraars uiten bezorgdheid over extra administratieve lasten en kosten die de nieuwe financieringswijze met zich mee kan brengen.

 
Deel dit artikel: