De president van Madagaskar, Andry Rajoelina, is gevlucht naar Frankrijk, nadat hij via een Frans militair vliegtuig werd geëvacueerd.
Dit gebeurde te midden van de grootste protesten in het land in decennia. Duizenden jongeren demonstreren al weken tegen gebrekkige water- en elektriciteitsvoorzieningen en tegen corruptie binnen de regering. De betogers eisen het vertrek van Rajoelina, die sinds 2019 in zijn tweede termijn zit.
Het leger in de hoofdstad Antananarivo vertoonde een breuk door een elite-eenheid die zich aansloot bij de demonstranten en opriep tot ongehoorzaamheid aan de presidentiële bevelen. Rajoelina beweerde recentelijk dat er sprake is van een couppoging, zonder bewijs te leveren. De protesten, die door de VN zwaar werden bestempeld vanwege minstens 22 dodelijke slachtoffers, zijn onderdeel van een bredere beweging van jongeren die op verschillende continenten in opstand komen tegen corruptie en werkloosheid.
Madagaskar kampt met extreme armoede; 78 procent leeft onder de armoedegrens en bijna de helft van de jonge kinderen is ondervoed.