Vijf Arnhemmers zijn opgepakt voor het gooien van vuurwerk tijdens de voetbalwedstrijd tussen RKC Waalwijk en Almere City.
De wedstrijd werd hierdoor kort onderbroken, maar kon wel worden uitgespeeld. Drie verdachten werden direct in Waalwijk aangehouden, waarbij in hun auto vuurwerk werd gevonden. Twee anderen werden later buiten Waalwijk gearresteerd, ook met vuurwerk.
Dit incident volgt kort na een soortgelijke situatie vrijdag tijdens de wedstrijd Jong PSV-Jong AZ, die twee keer werd stilgelegd vanwege vuurwerk op het veld. Supporters van Vitesse, ontevreden over het intrekken van de proflicentie van hun club vanwege financiƫle misstanden, eisen actie van de KNVB. Zij plaatsten spandoeken met dreigende boodschappen en roepen op tot protesten, onder meer bij het aanstaande hoger beroep van Vitesse bij het Gerechtshof Arnhem.
PSV maakte bekend aangifte te doen tegen de vuurwerpplegers. De situatie weerspiegelt de onrust binnen de voetbalwereld rondom Vitesse en de gevolgen van het besluit van de KNVB.

