Het ledenparlement van vakbond FNV heeft met een krappe meerderheid het hervormingsplan van ex-minister Lodewijk Asscher en oud-voorzitter Ton Heerts afgewezen.
Het plan, bedoeld om de bestuurlijke chaos binnen de bond aan te pakken, voorzag onder andere in het vervangen van het huidige ledenparlement door een bondsraad. Deze wijziging zou een daadkrachtiger bestuur mogelijk maken, omdat het bestuur dan niet langer iedere voorgenomen beslissing aan het ledenparlement hoeft voor te leggen. Momenteel bestaat het hoogste orgaan uit 104 leden.
Van de aanwezige parlementsleden stemden er 50 tegen en 46 voor. De toekomst van de hervorming is hierdoor onzeker. Asscher benadrukt dat zolang de bestuursvorm niet wordt aangepast, oude patronen kunnen terugkeren, terwijl Nederland juist behoefte heeft aan een sterke vakbond.
De toezichthouders beraadslagen over vervolgstappen en hopen hier volgende week meer duidelijkheid over te geven. Interim-voorzitter Dick Koerselman uitte zijn teleurstelling over de uitkomst en wacht de komende stappen af.


