De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zal volgende week aanwezig zijn bij een grote militaire parade in Peking, ter gelegenheid van de Chinese Dag van de Overwinning.
Dit bevestigden zowel China als Noord-Korea. Ook de Russische president Vladimir Poetin zal bij het evenement aanwezig zijn. Deze dag herdenkt de capitulatie van Japan in 1945, waarmee officieel een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog.
Het is het grootste multilaterale diplomatieke evenement dat Kim ooit bijwoont, op uitnodiging van de Chinese president Xi Jinping. Aan het evenement, dat plaatsvindt op het Tiananmenplein, nemen 26 buitenlandse staatshoofden en regeringsleiders deel. Opvallend is dat er vrijwel geen belangrijke westerse of Europese leiders aanwezig zijn, met uitzondering van de Slowaakse premier Fico.
De gezamenlijke aanwezigheid van Kim en Poetin benadrukt de nauwe relaties tussen China, Noord-Korea en Rusland te midden van geopolitieke spanningen met het Westen. Zowel Rusland als Noord-Korea staan onder zware westerse sancties vanwege hun respectievelijke conflicten en controverses.