Een tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's geroofd schilderij uit Amsterdam is teruggevonden in Argentinië.
Het 17e-eeuwse olieverfschilderij, een portret van de Italiaanse gravin Colleoni van Vittore Ghislandi, was oorspronkelijk eigendom van kunsthandel Goudstikker. Nadat de Joodse eigenaar op de vlucht was verongelukt, werd de collectie onder dwang verkocht aan nazi's, waaronder rijksmaarschalk Göring. Het schilderij kwam in handen van Friedrich Kadgien, adviseur van Göring, die na de oorlog naar Zuid-Amerika vluchtte.
Het werk werd ontdekt op een makelaarssite, waar het nog steeds in het huis van Kadgiens dochters hing. Experts van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed twijfelen niet aan de echtheid. Nabestaanden van Goudstikker zijn van plan het schilderij op te eisen om de nalatenschap van Jacques Goudstikker te herstellen.
Eerder werden al tientallen kunstwerken succesvol teruggevorderd. De dochters van Kadgien weigeren medewerking, wat het proces kan vertragen. Mogelijk bevindt zich nog een tweede geroofd schilderij bij hen.