12 ℃
Klein nieuws

Demonstranten vallen presidentieel paleis in Georgië binnen, politie reageert met kracht

In de Georgische hoofdstad Tbilisi hebben tienduizenden betogers geprobeerd het presidentieel paleis te bestormen tijdens protesten tegen het beleid van de regering.

Met waterkanonnen en pepperspray dreef de politie de demonstranten terug, nadat sommigen het hek bij het paleis hadden proberen omver te halen. Het protest viel samen met de gemeenteraadsverkiezingen, die door de oppositie werden geboycot. Deze riep op tot een 'vreedzame revolutie' en vroeg de macht terug te geven aan het volk.

Demonstranten waren zichtbaar met Georgische vlaggen en spandoeken die opriepen tot aansluiting bij de Europese Unie. De regering stopte vorig jaar met EU-onderhandelingen, wat leidde tot eerdere protesten. Oppositieleden beschuldigen de regeringspartij van verkiezingsfraude en spreken van 'nepverkiezingen'.

Sinds de protesten zijn meerdere oppositieleden gearresteerd, en kritische media worden onder druk gezet. Volgens de politie werd de wet overtreden, maar de verkiezingscommissie meldde dat de gemeenteraadsverkiezingen zonder noemenswaardige verstoringen verliepen.

 
Deel dit artikel: