35 ℃

Oogartsen tevreden over zonsverduistering: meeste Nederlanders hebben nog minstens één werkend oog

Oogartsen tevreden over zonsverduistering: meeste Nederlanders hebben nog minstens één werkend oog
Foto: DuxX / Shutterstock.com

AMSTERDAM - Oogartsen kijken met een positief gevoel terug op de zonsverduistering van woensdag. Het overgrote deel van de bevolking heeft ook na de eclips nog voldoende gezichtsvermogen om zelfstandig door het leven te gaan.

Vooraf waren er grote zorgen. Oogartsen waarschuwden Nederlanders nadrukkelijk om alleen met een speciale eclipsbril naar de gedeeltelijk verduisterde zon te kijken. De meeste Nederlanders probeerden alsnog door een oude cd te kijken. Anderen gingen ervan uit dat een zonnebril volstond, of twee zonnebrillen op elkaar. “Uiteraard hadden we niet verwacht dat Nederlanders naar ons advies zouden luisteren, maar de schade valt mee. De meeste Nederlanders hebben nog minstens één werkend oog”, zegt oogarts dr. Ivo Kuyn.

Eén oog meestal voldoende

Volgens Kuyn is één werkend oog in de praktijk ruim voldoende. “Je kunt er gewoon mee lezen, werken en televisiekijken. Het enige wat je mist is diepte, maar Nederland is grotendeels vlak.”

De volgende zonsverduistering is volgend jaar zomer alweer in Nederland te zien. De meeste Nederlanders hebben nog een functionerend oog over om die te kunnen zien.

 
Deel dit artikel: