24 ℃

Wilders rekent op verkiezingswinst: “Heb bewezen dat ik het kan”

Wilders rekent op verkiezingswinst: “Heb bewezen dat ik het kan”
Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com

DEN HAAG - PVV-leider Geert Wilders kijkt vol vertrouwen uit naar de komende verkiezingen. Zijn partij staat met dertig zetels opnieuw bovenaan in de peilingen. Een resultaat dat volgens hem volkomen logisch is.

“Politiek is altijd een kwestie van compromissen sluiten, op een volwassen manier met elkaar praten en denken in het landsbelang. Ik denk dat ik in de afgelopen maanden duidelijk heb laten zien dat ik dat kan. Het is terecht dat de kiezer mij nu daarvoor beloont”, aldus Wilders.

Successen

Wilders wijst op de vele successen die in de afgelopen maanden onder leiding van de PVV zijn geboekt. Welke dat precies zijn, laat hij liever in het midden. “Ik wil niet onbescheiden overkomen”, zegt hij. “Laat ik het zo zeggen: de lijst is lang, indrukwekkend en historisch belangrijk. Maar uit respect voor de kiezer noem ik ze liever niet.”

Volgens Wilders spreekt het allemaal eigenlijk voor zich: “De mensen voelen het. Als je het land inloopt, de geur van de haringkraam opsnuift, dan merk je meteen: hier is iets groots bereikt. Het feit dat ik niet hoef uit te leggen wat dat precies is, toont alleen maar aan hoe vanzelfsprekend mijn succes is.”

Droomcoalitie

Wilders kijkt ernaar uit om na de verkiezingen de leiding te nemen bij het vormen van een nieuwe coalitie. Over zijn voorkeurspartijen is hij helder: “Ik ga voor de droomcoalitie, dus met VVD, NSC en BBB. Ik zeg altijd maar zo: ‘never change a winning team’.”

 
Deel dit artikel: