1 ℃

VS presenteert morgen lijst met landen die Rusland verder nog mag annexeren

VS presenteert morgen lijst met landen die Rusland verder nog mag annexeren
Foto: US Department of State / Wiki Commons / Public Domain

RIYAD - Inwoners van Polen en de Baltische staten krijgen uiterlijk morgen van de Verenigde Staten te horen wat er met hun landen gaat gebeuren. Dat beloofde de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio na afloop van de gesprekken met Rusland over Oekraïne. 

De overdracht van Oekraïne verliep sneller dan verwacht. Al na enkele uren onderhandelen kwam Rubio samen met zijn Russische ambtsgenoot Lavrov naar buiten en kon Lavrov de eerste felicitaties in ontvangst nemen. Op de vraag of ook Polen en de Baltische staten al door Rusland geannexeerd mogen worden, wilde Rubio nog geen antwoord geven.

“Laat ik beginnen met een welgemeend Поздравления aan het Oekraïense volk”, zei Rubio. “Ik kan me voorstellen dat ook de mensen in Polen, Letland, Estland en Litouwen graag willen weten wat er met hun landen gaat gebeuren. Toch vraag ik om nog een dagje geduld. De lijst met landen die Rusland wil hebben is erg lang. Ik verwacht dat we morgen een verklaring van geen bezwaar kunnen tekenen. Eerst moet er nog een inventarisatie worden gemaakt van eventuele bodemschatten.”

 
Deel dit artikel: