14 ℃

Trump wil naam van deportatiedienst ‘ICE’ veranderen in ‘NICE’

Trump wil naam van deportatiedienst ‘ICE’ veranderen in ‘NICE’
Foto: The White House

WASHINGTON - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de naam van immigratie- en deportatiedienst ICE wil veranderen in NICE. Volgens Trump past de nieuwe naam beter bij de vriendelijke werkwijze van de dienst.

“ICE klinkt koud en hard, en dat is niet eerlijk tegenover de geweldige mannen en vrouwen die elke dag hun best doen om willekeurige mensen van de straat te plukken en op te sluiten”, schrijft Trump. “NICE laat zien dat ze dit met liefde doen.”

De naamswijziging komt na een tip van een Trump-fan en werd onmiddellijk door de Amerikaanse president overgenomen. “Do it”, commandeerde de despoot op zijn propagandakanaal TruthSocial.

Behalve NICE worden ook andere namen overwogen. Zo circuleerde kort het voorstel CUDDLE (Citizens United for Deportation, Detention and Legal Enforcement), maar dat werd afgewezen omdat het lastig op een pet past. Ook FRIEND (Federal Rapid Immigration Enforcement and National Deportation) sneuvelde vroegtijdig, omdat het woord ‘deportation’ er nog in voorkwam en dat misschien toch een nare bijsmaak geeft.

 
Deel dit artikel: