29 ℃

Recordaantal bliksemflitsen geteld boven Nederland, mogelijk verband met negatieve energie in samenleving

Recordaantal bliksemflitsen geteld boven Nederland, mogelijk verband met negatieve energie in samenleving
Foto: Ronald Verhage / Shutterstock.com

DE BILT - Tijdens de zware onweersbuien van afgelopen zaterdagavond werden boven Nederland bijna 190.000 bliksemflitsen geteld, een record voor één avond. Volgens weerman Thomas Indra is de oorzaak niet uitsluitend meteorologisch van aard. “We kijken nu vooral naar warmte en vochtige lucht, maar dat verklaart lang niet alles”, aldus Indra. 

“Energie verdwijnt niet, dat weet iedereen nog van de natuurkundeles”, zegt Indra. “Als achttien miljoen mensen tegelijk de hele dag godgruwelijk chagrijnig zijn, stapelt die negatieve energie zich op. Op enig moment moet er iets ontladen, en wat ons betreft is bliksem nog de nettere variant.”

Zelfscankassa

Volgens de weerman zijn de bronnen van die negatieve energie eenvoudig te lokaliseren. Hij wijst op de Nederlander die al twintig minuten bij de zelfscankassa van de Lidl staat terwijl “onverwacht artikel in weegschaal” op het scherm knippert, op de man die zijn parkeerplek pas kan betalen na het aanmaken van een account, het accepteren van cookies en het tweemaal bevestigen van zijn e-mailadres, en FVD-kiezers. “Al die negatieve energie moet ergens heen”, zegt Indra. “En ergens boven Brabant komt dat dan allemaal samen in één flits.”

"De echte voorraad moet nog naar boven."
Thomas Indra, weerkundige

Of er iets aan te doen is, betwijfelt de weerman. Een socialere, vriendelijkere samenleving zou de onweersactiviteit theoretisch kunnen verminderen. Voorlopig houdt Indra rekening met meer recordavonden. “De echte voorraad moet nog naar boven”, aldus de weerman. “190.000 bliksemflitsen lijken veel, maar afgezet tegen de hoeveelheid opgekropte frustratie in dit land is dat eerlijk gezegd nog een bescheiden ontlading.”

 
Deel dit artikel: