19 ℃
Veiliger

Politiepaarden krijgen achteruitrijcamera

Politiepaarden krijgen achteruitrijcamera
Foto: Rosanne den Hartog / AI / Nieuwspaal

AMSTERDAM - De politie is tevreden over de proef met achteruitrijcamera’s op politiepaarden. Het cameraatje moet voorkomen dat agenten te paard schade veroorzaken bij het achteruitstappen. Vanaf het zadel heeft een agent namelijk weinig zicht op wat zich achter het paard bevindt.

Vooral bij evenementen en demonstraties ging het in de afgelopen jaren vaak mis. De politie registreerde vorig jaar 122 incidenten met achteruitstappende politiepaarden, van omvergelopen dranghekken tot een volledig platgelopen kraam op de Albert Cuypmarkt.

Dode hoek

“De dode hoek van een politiepaard is bijna drie keer zo groot als die van een vrachtwagen. Ervaren ruiters voelen meestal wel aan wat er achter hen gebeurt, maar bij jonge collega’s gaat het nog regelmatig mis. Die vergeten gewoon dat een paard ook een achterkant heeft”, zegt Ron.

Schermpje

De achteruitrijcamera wordt boven de staart gemonteerd en stuurt de beelden door naar een schermpje aan de voorzijde van het paard. Voor brigadier Tim Klepper (33) is de camera een uitkomst. “Achteruitstappen met zo’n groot paard is niet makkelijk. Soms denk je dat je keurig langs de stoeprand gaat en dan ineens veegt de staart een terrastafeltje leeg”, vertelt hij. “Nu zie ik op het scherm precies waar ik uitkom, met van die gele hulplijnen erbij.”

De politie wil het systeem volgende maand op alle 240 politiepaarden installeren. Daarnaast worden de paarden uitgerust met een apparaatje dat een geluidssignaal laat horen als het paard achteruitstapt.

 
Deel dit artikel: