
STRIELWOUDEN - In de horeca is het al heel gebruikelijk, maar sinds vandaag is het ook mogelijk in de supermarkt. Een supermarkt in Strielwouden heeft de primeur. Daar krijgen de klanten op de zelfscankassa een scherm te zien waarop ze kunnen kiezen uit 5, 10 of 15 procent fooi. Het gekozen bedrag wordt bij de boodschappen opgeteld en kan in één handeling worden bijgepind.
De fooi is bedoeld als een stukje waardering voor al het werk dat door de kassa wordt verricht: het optellen van alle prijzen, het afrekenen en het printen van het bonnetje. “Dat werk wordt in de winkel van Haaks al jaren naar volle tevredenheid uitgevoerd. Wij snappen dat klanten daar graag een fooitje voor willen geven”, zegt supermarktmanager Wolter Haaks.
Nul procent
Wie geen fooi wil geven, houdt volgens Haaks alle keuzevrijheid. Een knop voor nul procent zit weliswaar niet op het scherm, maar klanten die niets willen geven, drukken gewoon op de knop ‘hulp nodig’. Boven de kassa begint dan een oranje lampje te knipperen, waarna binnen een kwartier een medewerker langskomt om in het bijzijn van de andere klanten te vragen wat er precies aan de service mankeerde.
Blije klanten
De eerste dag verliep boven verwachting. “Vrijwel alle klanten kozen voor een fooi, terwijl voorheen vrijwel niemand fooi gaf. Kennelijk zijn klanten dus heel blij met deze nieuwe service”, zegt Haaks.
“En we zijn alweer bezig met een nieuwe ontwikkeling”, glundert de manager. “Vanaf volgende maand hoeven klanten helemaal niet meer te kiezen hoeveel fooi ze willen geven. Dan tellen we bij elke transactie automatisch tien procent fooi. Zo maken we het onze klanten nóg makkelijker.”


