
ZAANDAM - De persoonlijke gegevens van honderdduizenden Nederlanders liggen op straat. Omdat Odido weigert te betalen, heeft hackersgroep Shinyhunters de eerste lading klantgegevens online gezet. Odido-klant Rinus teleurgesteld in hackers: “Mijn adres is gelekt, maar er is helaas nog steeds niemand op de koffie geweest.”
Al sinds de bekendmaking van de cyberaanval zit Rinus verwachtingsvol in zijn leunstoel naar het tuinpad te staren. “Nu mijn adresgegevens zijn gelekt, hoop ik dat er eindelijk weer eens iemand langskomt”, vertelt de 71-jarige Zaandammer.
Hij kijkt ietwat beteuterd naar het schoteltje op de bijzettafel. “Voor de eventuele visite heb ik koffie en echte Zaandamse boterkoek in huis gehaald, maar tot nu toe heeft er niemand aangebeld. Nee, zelfs geen telefoontje. Helemaal niks. En de boterkoek wordt er intussen niet verser op”, zucht Rinus. “Ik weet niet hoe dat precies werkt met zo’n datalek, maar ik hoop dat ik er een paar nieuwe vrienden aan overhoud.”

