19 ℃

NSC onderzoekt coalitie met SGP, FvD en Denk

NSC onderzoekt coalitie met SGP, FvD en Denk
Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com

DEN HAAG - Hoewel de verkiezingen nog moeten komen, denkt NSC alvast vooruit. De partij onderzoekt of een coalitie met SGP, FvD en DENK haalbaar is. Volgens lijsttrekker Eddy van Hijum ligt een samenwerking met deze drie partijen het meest voor de hand.

Volgens Van Hijum is de combinatie van NSC, SGP, FvD en DENK een frisse wind in de Nederlandse politiek. “We verschillen weliswaar op vrijwel elk thema, maar juist dat zie ik als een kracht. Het is mooi om straks vier fracties te hebben die elkaar permanent tegenspreken. Dat houdt ons scherp”, legt de lijsttrekker uit.

Van Hijum verzekert dat zijn partij straks moeiteloos aansluit bij de drie andere partijen: “Wij zijn een brede volkspartij, dus we kunnen ons moeiteloos aanpassen aan totaal tegenstrijdige standpunten. Daar zijn we eigenlijk speciaal voor opgericht.”

“Ik denk dat andere partijen, zoals VVD, BBB en de PVV, beter tot hun recht komen in de oppositie”, zegt Van Hijum. “Daarmee scheppen we meteen een stukje duidelijkheid over de toekomst: wie niet mee mag doen, weet dat nu al.”

 
Deel dit artikel: