13 ℃

NSC-lijsttrekker Eddy van Hijum start verkiezingscampagne 2029

NSC-lijsttrekker Eddy van Hijum start verkiezingscampagne 2029
Foto: Nieuwspaal / Hetty van Baveren Fotografie

LAAG ZUTHEM - Vanuit zijn huiskamer in Overijssel heeft NSC-lijsttrekker Eddy van Hijum vandaag de aftrap gegeven voor de campagne voor de Tweede Kamerverkiezingen van 2029. “Nederland heeft over vier jaar behoefte aan zekerheid en goed bestuur”, zei Van Hijum strijdvaardig.

De Tweede Kamerverkiezingen van dit jaar zijn nog niet eens geweest. Is het niet veel te vroeg om nu al bezig te zijn met de campagne voor 2029? “Absoluut niet”, zegt Van Hijum. “Je moet ook weten wanneer je je verlies moet nemen. Natuurlijk hopen we op een zetel bij de komende verkiezingen, maar we moeten ook realistisch zijn. Daarom kijken we vol vertrouwen naar de verre toekomst.”

Uit de eerste peilingen voor 2029 blijkt dat NSC in 2029 de elfde partij van Nederland kan worden, direct na CDA, GroenLinks/PvdA, VVD, D66, Partij voor de Dieren, BBB, PVV, ChristenUnie, SP en Volt. “De peilingen laten zien dat tientallen kiezers zich over vier jaar kunnen vinden in de plannen van NSC. Dat geeft vertrouwen”, zegt Van Hijum verheugd.

“Iedereen dacht dat we het zonder Pieter Omtzigt niet zouden redden, maar cijfers liegen niet. Je moet niet te snel willen groeien, maar het zou me niet verbazen als NSC over vijftig, zestig jaar de grootste partij van Nederland is.”

 
Deel dit artikel: