15 ℃
Klein nieuws

Vliegverkeer op luchthaven München tijdelijk onderbroken wegens drone-alarmering

De luchthaven van München is gisteravond opnieuw gesloten nadat drones bij de start- en landingsbanen werden gesignaleerd.

Dit incident vond plaats een dag na een vergelijkbare situatie, waarbij tientallen vluchten werden geannuleerd en ongeveer 6500 reizigers getroffen. De drones vlogen weg voordat ze geïdentificeerd konden worden. Reizigers werden opgevangen met veldbedden, voedsel en drinken, aangezien er vanwege het Oktoberfest vrijwel geen vrije hotelkamers in de omgeving beschikbaar zijn.

De herstart van het vliegverkeer was gepland om 05.00 uur, maar werd uitgesteld tot 07.00 uur. Ook daarna vielen nog enkele vluchten uit. De oorsprong van de drones is onbekend.

München is niet het enige Europese punt waar recent onbekende drones zijn opgedoken; soortgelijke meldingen kwamen binnen uit Denemarken, Noorwegen en België. Tegenwoordig wordt het fenomeen van ongeautoriseerde drones hoog op de agenda gezet, zoals blijkt uit een vergadering van Europese ministers van Binnenlandse Zaken die vandaag in München plaatsvindt.

 
Deel dit artikel: