5 ℃
Klein nieuws

Veel onduidelijkheden blijven bestaan over hulpverlening na verwoestende orkaan in Sri Lanka

Sri Lanka kampt nog steeds met de nasleep van orkaan Ditwah, die het land zwaar heeft getroffen met overstromingen en aardverschuivingen.

Het dodental is inmiddels gestegen tot boven de 400 en duizenden mensen zitten vast in moeilijk bereikbare gebieden. De hulpverlening loopt traag op gang; vooral in de eerste dagen moesten burgers zelf reddingsacties ondernemen vanwege een tekort aan militaire boten. Lokale gemeenschappen komen samen om ondersteuning te bieden, maar tekorten aan schoon drinkwater, medicijnen en verzorgingsproducten vormen een groot probleem.

President Dissanayake, pas een jaar aan de macht, wordt nu al op de proef gesteld door deze grootste natuurramp in jaren. De economische schade is aanzienlijk, waardoor de groei van de Sri Lankaanse economie daalt van 4,6 naar circa 4 procent. Kritiek is er ook op de gebrekkige communicatie; de Tamil-minderheid ontving geen waarschuwingen in haar eigen taal, wat de situatie verergerde.

Er is daarom behoefte aan verbeterde, inclusieve waarschuwingssystemen en betere rampenparaatheid in de toekomst.

Privacy-instellingen aanpassen
 
Deel dit artikel: