19 ℃
Klein nieuws

Universiteit Maastricht kent studiebeurzen toe aan vijf studenten uit Gaza

Vijf studenten uit Gaza hebben beurzen gekregen van de Universiteit Maastricht om hun studie in Nederland voort te zetten.

De universiteit heeft de beurzen toegekend voor de volledige duur van hun opleiding en benadrukt het belang van een rustige start voor de studenten. Eén van de studenten was zelfs in staat haar jongere broertje en zusje mee te nemen, omdat zij voogdij over hen heeft. De universiteit verleent jaarlijks meerdere beurzen aan studenten buiten de Europese Unie, vooral aan jongeren die in hun thuisland niet vanzelfsprekend kunnen studeren vanwege moeilijke omstandigheden.

Dit geldt met name voor Gaza, waar volgens een recent VN-rapport meer dan 90 procent van de onderwijsgebouwen zwaar beschadigd zijn door Israëlische beschietingen en bombardementen. De steun van de Universiteit Maastricht is een belangrijke bijdrage om deze studenten de kans te geven hun opleiding voort te zetten ondanks de moeilijke situatie in hun thuisregio.

 
Deel dit artikel: