De Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin zullen aanstaande vrijdag elkaar ontmoeten in de Amerikaanse staat Alaska.
Dat is deze week bevestigd door zowel het Witte Huis als het Kremlin. Centraal tijdens de ontmoeting staat de oorlog in Oekraïne. Volgens Trump zouden alle betrokken partijen, waaronder Oekraïne, dicht bij een staakt-het-vuren zijn.
Hierbij zou mogelijk een territoriale uitruil deel uitmaken van een vredesakkoord, een voorstel dat Oekraïne eerder afwees. De aankomende top is de eerste ontmoeting tussen Trump en Poetin sinds 2019. De ontmoeting volgt op diplomatiek vooroverleg in Moskou, waar Amerikaans topdiplomaat Steve Witkoff afgelopen woensdag drie uur sprak met Poetin.
Volgens het Kremlin waren deze besprekingen ‘positief’ en ‘constructief’. Trump verhoogde recent nog de druk door importheffingen op India te verhogen, vanwege de Russische olie-import, en waarschuwde andere landen voor mogelijke sancties. Trump stelt Poetin een ultimatum: voor 8 augustus moet er zicht zijn op serieuze stappen naar vrede.