13 ℃
Klein nieuws

Ruim 200 Kenianen strijden aan Russische zijde in Oekraïne-conflict

Meer dan 200 Keniaanse burgers vechten momenteel aan de kant van Rusland in de oorlog tegen Oekraïne, aldus de Keniaanse buitenlandminister Mudavadi.

Deze Kenianen worden door rekruteringsbureaus in Kenia en Rusland gelokt met een vergoeding van 18.000 dollar, ruim dertig keer het gemiddelde maandloon in Kenia. Vaak wordt niet duidelijk gemaakt dat zij zich in een oorlogssituatie begeven. De Keniaanse regering heeft in september ongeveer twintig personen gered die op het punt stonden uitgezonden te worden, en een aantal teruggehaald dat gewond of getraumatiseerd was.

Mudavadi waarschuwt voor toenemende dwangarbeid en spreekt van een serieuze bedreiging voor zowel de nationale als wereldwijde veiligheid. Een verdachte is gearresteerd en wordt vervolgd. Ook andere Afrikaanse landen zoals Zuid-Afrika maken melding van hun burgers die aan Russische zijde vechten, terwijl Oekraïne eveneens buitenlandse huurlingen werft vanwege een tekort aan mankracht.

 
Deel dit artikel: