10 ℃
Klein nieuws

Protestbeweging kondigt grootschalige blokkades aan om Frankrijk plat te leggen

Frankrijk maakt zich op voor omvangrijke protesten die gepland staan voor woensdag 10 september en het hele land kunnen ontregelen.

De protesten worden georganiseerd door een anonieme beweging onder de leus "Bloquons tout!" ("Blokkeer alles!"), die oproept tot blokkades van wegen, havens, olie­raffinaderijen, winkelcentra en treinstations. Er bestaat ook een mogelijkheid dat demonstranten flitspalen en tolstations op snelwegen saboteren. De protesten vinden plaats te midden van een politieke crisis, nu premier Bayrou gisteren zijn ontslag heeft ingediend na het verliezen van een vertrouwensstemming.

De beweging ontstond als kleine Telegram-groep, maar groeide via sociale media uit tot een massabeweging die oproept tot een boycot van werk, consumptie en pinbetalingen. De Franse autoriteiten zetten morgen 80.000 politieagenten en gendarmes in om blokkades en geweld te voorkomen. De Franse inlichtingendienst verwacht ongeveer 100.000 demonstranten.

De ANWB raadt Nederlanders aan reisplannen in Frankrijk te heroverwegen vanwege mogelijke verstoringen. Ook brancheorganisaties waarschuwen voor hinder in het transport.

 
Deel dit artikel: