8 ℃
Klein nieuws

Man zwemt acht uur lang naar kust van Aruba na jetskiongeval

Een 21-jarige man heeft afgelopen weekend acht uur lang in de Caribische Zee gezwommen nadat hij met zijn jetski vanaf het noorden van een eiland was vertrokken en niet was teruggekeerd.

De Kustwacht Caribisch Gebied startte een grootschalige zoekactie, onder andere met een helikopter. Op ongeveer negen kilometer van de kust werd de jetski zonder de man gevonden. De drenkeling bleek zelf te zijn gaan zwemmen en bereikte uiteindelijk de kust van Aruba.

Hij verklaarde aan de politie dat hij acht uur in zee had gezwommen. Na zijn redding is hij opgenomen in het ziekenhuis en verkeert, volgens de kustwacht, in stabiele toestand. De precieze oorzaak van de problemen met zijn jetski wordt momenteel nog onderzocht.

De zaak benadrukt het belang van veiligheid op het water en de snelle reactie van hulpdiensten in dergelijke noodsituaties.

 
Deel dit artikel: