1 ℃
Klein nieuws

Luchtruim rondom Eindhoven Airport tijdelijk gesloten door verstoringen in het luchtverkeer

Het luchtverkeer boven Eindhoven Airport is momenteel verstoord, waardoor de luchthaven is gesloten en vluchten worden omgeleid, onder andere via Brussel.

De oorzaak van de verstoring in het luchtruim is nog onbekend. Eindhoven Airport bevestigt dat het luchtruim boven het vliegveld niet beschikbaar is voor verkeer. Eerder maakte het ministerie van Defensie bekend dat er gisteravond drones waren waargenomen boven vliegbasis Volkel, waar personeel van de Koninklijke Luchtmacht heeft geprobeerd deze neer te halen.

Of de problemen boven Eindhoven Airport verband houden met deze drone-activiteit is nog onduidelijk. De situatie zorgt voor vertragingen en ongemak voor reizigers en luchtvaartpersoneel. Autoriteiten blijven onderzoek doen naar de oorzaak van de verstoring en houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten.

Passagiers wordt geadviseerd hun vluchtstatus te controleren vanwege mogelijke wijzigingen in de vluchtroutes.

 
Deel dit artikel: