Defensie heeft opnieuw drones waargenomen boven luchtbasis Volkel, aldus het ministerie.
Het ging om kleine drones die ook in de winkel te koop zijn. Na de waarneming werden tegenmaatregelen ingezet om de onbemande toestellen te verdrijven. Dit is het derde incident dit weekend; eerder werden drones gesignaleerd boven het vliegveld van Eindhoven en ook vrijdagavond boven Volkel.
Het gebruik van drones in de buurt van vliegvelden en militaire objecten is strafbaar, zo waarschuwt staatssecretaris Gijs Tuinman. Over het type wapens dat werd ingezet om de drones te verwijderen, wordt geen informatie gegeven. Ook is onduidelijk wie de drones bestuurde.
Tuinman sluit niet uit dat het kan gaan om onwetende burgers, criminelen of kwaadwillenden die jongeren inzetten voor cyberactiviteiten. Hoewel drone-acties in Europa soms in verband worden gebracht met Rusland, doet de staatssecretaris hierover geen concrete uitspraken. Drones kunnen op twee manieren worden geneutraliseerd: door het signaal te blokkeren (soft kill) of door ze neer te halen (hard kill).

