Heineken kondigt een nieuwe reorganisatie aan waarbij vierhonderd banen op het hoofdkantoor in Amsterdam verdwijnen.
Van de 3700 medewerkers die de brouwer in Nederland telt, wordt een deel van de functies verplaatst naar het buitenland. De exacte details van deze veranderingen worden later deze maand verwacht. Volgens topman Dolf van den Brink is de reorganisatie gericht op het vergroten van de wendbaarheid van het bedrijf, met een focus op groei en innovatie.
Heineken verwijst naar de sterke geopolitieke en economische druk die momenteel voelbaar is, maar ziet ook kansen in technologische ontwikkelingen en veranderende consumententrends. Het bedrijf wil zijn digitale transformatie versnellen om voorop te blijven lopen in de markt. Dit is niet de eerste grote reorganisatie bij Heineken.
In 2021 kondigde het bedrijf wereldwijd al aan dat 8000 banen zouden verdwijnen, mede als gevolg van tegenvallende resultaten door de coronapandemie. Wereldwijd werken ongeveer 85.000 mensen voor Heineken.