10 ℃
Klein nieuws

Boetes voor gemodificeerde fatbikes ook zonder directe aanhouding van de fietser

De politie zal mogelijk extra gaan controleren op fatbikes die harder kunnen dan 25 kilometer per uur, zo blijkt uit antwoorden van minister Van Oosten van Justitie en Veiligheid.

Bestuurders van fatbikes kunnen beboet worden wanneer hun fiets een opvoerset heeft, zelfs als die is teruggezet naar 25 km/u. Eerder konden alleen fietsen op heterdaad worden beboet bij te snel rijden. Volgens de minister verwacht hij geen extra belasting van rechters doordat vooraf duidelijkheid wordt verkregen.

VVD-Kamerlid Veltman noemt deze uitspraak een doorbraak, omdat fatbikes vaak overlast veroorzaken. Fatbikes die harder rijden dan 25 km/u vallen onder de regels van bromfietsen, met een minimumleeftijd van 16 jaar, helmplicht en een verplichte keuring. Niet aan deze eisen voldoen kan leiden tot boetes of inbeslagname van de fiets door de politie bij herhaaldelijke overtreding.

Deze maatregelen moeten de veiligheid op de openbare weg verbeteren.

 
Deel dit artikel: