ABN Amro neemt de hypotheekbank NIBC over voor 960 miljoen euro, waarmee het de grootste overname sinds de nationalisatie in 2008 doet.
De overname moet nog worden goedgekeurd door toezichthouders en ondernemingsraden, en ABN Amro verwacht dat het proces in 2024 kan worden afgerond. NIBC, oorspronkelijk opgericht als Nederlandse Investeringsbank na de Tweede Wereldoorlog, heeft ongeveer 325.000 spaarklanten en 200.000 hypotheekklanten. De bank was in handen van de Amerikaanse investeerder Blackstone, die op zoek was naar een koper.
Met deze stap versterkt ABN Amro zijn positie als hypotheekmarktleider in Nederland, België en Duitsland. Tegelijkertijd kondigt ABN Amro aan het hypotheekmerk Florius te behouden, terwijl het merk Moneyou zal verdwijnen. Ook wordt onderzocht of het beleggingsplatform BUX geïntegreerd kan worden met de hypotheekdochters, wat duidt op verdere strategische herstructureringen binnen de bank.

