
VATICAANSTAD - Paus Leo XIV heeft kort na zijn aantreden al meerdere veranderingen aangekondigd. Zo wil hij andere camouflagekleding voor de Zwitserse Garde, het beveiligingsleger van het Vaticaan. Volgens de paus is de huidige kleding ‘nichterig en niet effectief’.
De Zwitserse Garde waakt al ruim vijfhonderd jaar over de veiligheid van de paus. In tegenstelling tot de militairen van andere landen, dragen de soldaten van de Zwitserse Garde camouflagekleding met relatief felle kleuren. Paus Leo XIV heeft openlijk zijn twijfels uitgesproken over de effectiviteit van de camouflagepakken.
“Met alle respect, maar ik kan de soldaten van de Zwitserse Garde al vanaf honderden meters zien”, aldus de paus. “De kleding is bedacht door een overduidelijk homoseksuele ontwerper en daar is op zich niets mis mee, maar ik vraag me af of deze kleding voldoende camouflerend is.”
De paus heeft Christoph Graf, de commandant van de Zwitserse Garde, de opdracht gegeven om op zoek te gaan naar betere camouflagekleding. Gelet op het terrein waarop de soldaten opereren, heeft de paus een voorkeur uitgesproken voor een marmerkleurige onesie.