4 ℃

Nieuw energieplan BBB: “Koppel zonnepanelen aan legbatterij”

Nieuw energieplan BBB: “Koppel zonnepanelen aan legbatterij”
Foto: Stonel / Shutterstock.com

DEN HAAG - De BBB komt met een nieuw plan om zonnepanelen weer winstgevend te maken. Door de afschaffing van de salderingsregeling is de aanschaf van zonnepanelen niet meer interessant. Door zonnepanelen te koppelen aan een legbatterij zou de investering sneller kunnen worden terugverdiend. 

Voor huishoudens is de aanschaf van zonnepanelen niet meer interessant, omdat de overtollige stroom niet zomaar meer kan worden teruggeleverd. Vaak moet er voor de teruggeleverde stroom worden betaald, waardoor de zonnepanelen niet meer rendabel zijn. Volgens BBB-leider Caroline van der Plas kan de opbrengst van de panelen worden vergroot als deze worden gecombineerd met een legbatterij.

“Legbatterijen hebben zich al lang bewezen als een winstgevende investering”, aldus Van der Plas. “Vooral op het platteland, waar de daken van boerenbedrijven toch al vol liggen met zonnepanelen, kan de koppeling met een legbatterij heel interessant zijn. In woningen is het installeren van een legbatterij misschien wat lastiger, maar zeker niet onmogelijk.”

 
Deel dit artikel: