8 ℃

Nederlands bedrijf gaat Tesla’s ombouwen tot politiek correcte dieselauto’s

Nederlands bedrijf gaat Tesla’s ombouwen tot politiek correcte dieselauto’s
Foto: Nieuwspaal / Paul Roumolen

HAARLEM - Elektrische auto’s van Tesla kampen met een enorm imagoprobleem. Sinds Tesla-CEO Elon Musk zich achter het regime van Trump heeft geschaard, is de populariteit van Tesla volledig ingestort. Het Haarlemse bedrijf RetroDiesel wil de auto’s een tweede leven geven door ze te ‘ontmusken’.

Het bedrijf van ondernemer Hans de Muyl wil de Tesla’s massaal ombouwen tot dieselauto’s. Nu geen enkel fatsoenlijk mens nog geassocieerd wil worden met Musk’s omstreden uitspraken en gedrag, is er volgens De Muyl een markt ontstaan voor een “verantwoorde, politiek correcte auto op diesel”.

Volgens De Muyl is de ombouwoperatie een kwestie van maatschappelijke verantwoordelijkheid: “Rijden in een Tesla was eerst duurzaam en vooruitstrevend, maar door de publieke opinie is het ineens beladen geworden. Diesel daarentegen is nu nostalgisch, bijna knus. Het doet mensen denken aan een simpeler tijdperk, toen je je niet hoefde te schamen voor je auto.”

De eerste klanten zijn al enthousiast. Suzanne Riddel (43) uit Utrecht vertelt trots dat ze haar Tesla Model 3 liet ombouwen tot een diesel: “Het voelt heerlijk om weer gewoon aan de pomp te staan, zonder dat mensen je aankijken alsof je net een tweet van Musk hebt geliket.”

 
Deel dit artikel: