2 ℃
Denen opgelucht

NAVO gered: Rusland bereid lidmaatschap over te nemen van VS

NAVO gered: Rusland bereid lidmaatschap over te nemen van VS
Foto: Karasev Viktor / Shutterstock.com

KOPENHAGEN - Het uiteenvallen van de NAVO lijkt op het nippertje te zijn voorkomen. Mocht Amerika besluiten uit de NAVO te stappen, dan is Rusland bereid om de vrijgekomen plaats in te nemen. Dat is het resultaat van spoedoverleg tussen NAVO-lidstaat Denemarken en de Russische defensieminister Belooesov.

Even leek het erop dat het NAVO-bondgenootschap uit elkaar zou vallen, nadat de Amerikaanse president Trump plannen bekendmaakte voor een militaire invasie in Groenland. Om een veiligheidsvacuüm te voorkomen, handelde de Deense regering proactief. “We zijn direct op zoek gegaan naar een land dat de plaats van de VS binnen de NAVO zou kunnen overnemen. Gelukkig kan ik nu melden dat de Russische regering interesse heeft getoond”, zegt de Deense defensieminister Troels Lund Poulsen.

De Deense minister is blij met de bereidwillige houding van Rusland: “Het bondgenootschap heeft behoefte aan een sterke militaire macht met een solide leider. Nu Washington onbetrouwbaar blijkt, biedt het Kremlin de stabiliteit waar Europa naar snakt.”

“Rusland beschikt over een indrukwekkend kernwapenarsenaal en veel oorlogservaring”, somt Poulsen op. “Ik verwacht dat de Russen een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan de verdediging van het NAVO-grondgebied, mocht er een aanval komen van de vijand in Washington.”

 
Deel dit artikel: