13 ℃

Na FvD start ook NSC met verkoop maaltijdboxen: “Door vertrek Omtzigt is nieuw verdienmodel nodig”

Na FvD start ook NSC met verkoop maaltijdboxen: “Door vertrek Omtzigt is nieuw verdienmodel nodig”
Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com

DEN HAAG - Door het vertrek van Pieter Omtzigt moet Nieuw Sociaal Contract (NSC) op zoek naar een nieuwe bestaansreden. Daarom begint de partij met de verkoop van maaltijdboxen. “Nu Omtzigt weg is, moeten we iets anders vinden om mensen aan onze partij te binden”, aldus partijleider Nicolien van Vroonhoven.

Uit een onderzoek van het RTL Nieuwspanel bleek dat NSC-stemmers vinden dat de partij te weinig bereikt heeft. Met de verkoop van maaltijdboxen probeert de partij de relatie met de achterban te verdiepen. “Voorheen was alleen het gezicht van Pieter al genoeg om mensen te enthousiasmeren. Nu hij weg is, moeten we ook andere activiteiten ontplooien om onze bestaanszekerheid te garanderen”, legt Van Vroonhoven uit.

Pensioentoetje

De maaltijdboxen van NSC bevatten gerechten geïnspireerd door het gedachtegoed van NSC, zoals het “Participatiepannetje”, de “Transparante Tapas” en het “Pensioentoetje”. “Onze maaltijdbox moet zich onderscheiden van andere maaltijdboxen. Daarom hebben we heel bewust gekozen voor gerechten die onze achterban aanspreken”, aldus Van Vroonhoven.

Foto: David Peperkamp / Shutterstock.com

De eerste NSC-maaltijdbox bevat onder meer spinazie, bosui en rustgevende kamillethee.

Overigens is NSC niet de eerste politieke partij die haar activiteiten uitbreidt met de verkoop van maaltijdboxen. Forum voor Democratie verkoopt al jaren maaltijdboxen, zij het met aanzienlijk meer ‘eerlijk vlees’. Van Vroonhoven benadrukt dat haar partij met een totaal andere box komt: “Wij nemen afstand van het extremistische rundergehakt van Forum. Onze maaltijden zijn gebalanceerd en pragmatisch. Je hoeft echt geen complottheorieën te geloven om van onze stamppot te genieten.”

 
Deel dit artikel: