10 ℃

Mona Keijzer verder als zelfstandig Kamerlid: “Politiek zou weer gewoon over mij moeten gaan”

Mona Keijzer verder als zelfstandig Kamerlid: “Politiek zou weer gewoon over mij moeten gaan”
Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com

DEN HAAG - De politiek in Den Haag zou meer moeten gaan over Mona Keijzer. Dat vindt Mona Keijzer. Ze noemt het aantreden van het nieuwe kabinet als pijnlijk voorbeeld van deze scheve verhoudingen. “Het is hartstikke leuk om met z’n allen een bordesfoto te maken met de koning, maar dat gaat wel ten koste van de aandacht voor mij. En dat is gewoon jammer”, aldus Keijzer.

Keijzer vindt dat de politiek veel kansen heeft gemist om het uitgebreid over haar te hebben. “Het probleem speelt eigenlijk al maanden”, zegt Keijzer. “Tijdens urenlange debatten zat ik vaak geduldig te wachten tot de Kamer eindelijk de focus zou verleggen naar mij. Je zit daar toch met een bepaalde verwachting. Als de interruptiemicrofoon leeg is, hoop je dat een collega even de tijd neemt om mijn competenties te benoemen. Als dat dan steeds niet gebeurt, verlies je op een gegeven moment het vertrouwen.”

Spotlights

Ook de dynamiek binnen haar eigen politieke beweging stelt haar zwaar teleur. De recente benoeming van Henk Vermeer als nieuwe partijleider van BBB is volgens haar een gemiste kans. “Henk Vermeer is een prima kerel, maar de partij had ook voor mij kunnen kiezen. De partij had kennelijk niet in de gaten wie er werkelijk in de spotlights zou moeten staan”, aldus Keijzer.

Ego

Inmiddels heeft Keijzer besloten om de BBB te verlaten en verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. “Ik begrijp dat dit een enorm verlies is voor de BBB, maar als zelfstandig Kamerlid hoef ik de aandacht niet meer te delen met partijgenoten die er alleen maar zitten voor hun ego. Al die kwetsbare egootjes leiden alleen maar af. Politiek zou eigenlijk weer gewoon over mij moeten gaan.”

Privacy-instellingen aanpassen
 
Deel dit artikel: