9 ℃

Minister eist opheldering over defecte vuurtoren Texel

Minister eist opheldering over defecte vuurtoren Texel
Foto: TurkeyPictures / Shutterstock.com

OUDESCHILD - Demissionair minister Tieman (Infrastructuur) heeft om opheldering gevraagd over de defecte vuurtoren op Texel. Voor de intocht van Sinterklaas bleek dat de lamp van de vuurtoren kapot was. Tieman wil van Rijkswaterstaat weten waarom er niet direct een reservelamp geactiveerd werd. 

De officiële intocht van Sinterklaas vond zaterdag plaats op het Waddeneiland Texel. “Het Sinterklaasjournaal meldde dat rond de intocht navigatieproblemen ontstonden, omdat de vuurtoren kapot was. Dan vraag ik me af: hoe kan dat in vredesnaam?”, aldus minister Tieman.

“Vuurtorens zijn cruciaal voor de veiligheid van de scheepvaart”, aldus Tieman. “Dat de vuurtoren van Texel dagenlang niet functioneerde, juist nu daar de intocht van Sinterklaas plaatsvond, vind ik onacceptabel.”

De minister wil ook weten waarom alleen het Sinterklaasjournaal aandacht besteedde aan de defecte vuurtoren, terwijl er in de reguliere journaaluitzendingen niets over te zien was. “Als er problemen zijn met lichtbakens, dan moet dat breeduit in de media worden gemeld. Nu waren schippers voor hun informatievoorziening aangewezen op het Sinterklaasjournaal. Nota bene een kinderprogramma. Ik vind dus dat niet alleen Rijkswaterstaat, maar ook de media steken hebben laten vallen.”

 
Deel dit artikel: