
MELBOURNE - Lewis Hamilton lijkt na zijn verrassende overstap naar Ferrari een cultuurshock te beleven. Na jaren comfortabel racen bij Mercedes, gaf de zevenvoudig wereldkampioen tijdens een persmoment toe: “Het is even wennen, een Ferrari rijdt als een echte sportwagen. Ik wist niet eens dat Formule 1-auto’s zo sportief konden zijn.”
Dit weekend is de Grand Prix van Australië. Dat wordt de eerste race waarbij Lewis Hamilton achter het stuur van een Ferrari zit. Volgens Hamilton lijkt het alsof de Ferrari vooral bedoeld is om snel mee te rijden, wat een heel andere rijbeleving geeft dan de luxe van een Mercedes.
“Bij Mercedes draait het vooral om comfort en een prettige rijervaring, terwijl ze bij Ferrari heel erg zitten op de sportieve kant van autorijden. Dat is gewoon een totaal andere benadering”, aldus Hamilton.
Hamilton wil bij de Grand Prix van Australië een extra zacht kussentje in zijn stoel: “Ik zal er wel aan wennen, maar voorlopig voelt racen bij Ferrari alsof ik elke ronde in de sportschool zit.”