18 ℃

Hackers roepen nog 300.000 vrouwen op voor bevolkingsonderzoek

Hackers roepen nog 300.000 vrouwen op voor bevolkingsonderzoek
Foto: Lea Rae / Shutterstock.com

RIJSWIJK - Hackersgroep Nova roept ruim 300.000 Nederlandse vrouwen op om alsnog deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Het onderzoek is belangrijk voor een vroege opsporing van de ziekte.

“Uit de analyse van onze data is gebleken dat sommige vrouwen helaas nog geen uitstrijkje hebben laten maken. We vragen deze vrouwen om zich alsnog te melden, zodat we onze gegevens compleet kunnen maken”, aldus woordvoerder Darkbit namens de hackergroep.

De hackers benadrukken dat de oproep uit puur maatschappelijk belang wordt gedaan: “Helaas zijn niet niet alle vrouwen overtuigd van de noodzaak van het bevolkingsonderzoek, waardoor we nog niet van iedereen in de risicogroep voldoende data hebben kunnen verzamelen. Daarom is het zo belangrijk dat dit soort hacks blijven plaatsvinden.”

De hackersgroep zegt dat vrouwen die al aan het bevolkingsonderzoek hebben meegedaan niets hoeven te doen: “Hun gegevens hebben we al, inclusief de medische uitslagen.”

 
Deel dit artikel: