23 ℃

Gemeente zet bewoner vakantiehuisje op straat: “Deze huisjes zijn voor mensen die al een huis hebben.”

Gemeente zet bewoner vakantiehuisje op straat: “Deze huisjes zijn voor mensen die al een huis hebben.”
Foto: Jens Friesche / Regiofoto

REMSBEEK - In Remsbeek is een man door de gemeente uit zijn vakantiehuisje gezet, nadat bleek dat hij het huisje nodig had om in te wonen. Volgens de gemeente verwarde hij onderdak met een oplossing. 

“Deze huisjes zijn voor mensen die al een huis hebben”, zegt een woordvoerder van de gemeente. “Het is juist de bedoeling dat mensen hier even van huis weg zijn. Deze meneer was gewoon thuis.”

De man zei nog dat hij gewoon de huur betaalde en niemand tot last was, maar dat maakt de overtreding volgens de gemeente niet minder ernstig. “Als deze meneer hier zou mogen blijven, zouden andere woningzoekenden ook kunnen gaan denken dat een leegstaand huisje bedoeld is om in te wonen”, aldus de gemeente.

Het huisje wordt volgende week verhuurd aan een stel dat een paar dagen weg wil van een ander huis. De uitgezette man slaapt voorlopig in het nabijgelegen Beatrixpark.

 
Deel dit artikel: