19 ℃
Weerhaakverbod

Sportvisbond waarschuwt voor verschraling van het recreatief dierenleed

Sportvisbond waarschuwt voor verschraling van het recreatief dierenleed
Foto: Hans-Bert Kastanje

ZALTBOMMEL - Recreatief dierenleed wordt een stuk lastiger als de Tweede Kamer instemt met een verbod op weerhaken in de hengelsport. Daarvoor waarschuwt de Sportvisbond in een alarmerende brandbrief. 

Volgens de Partij voor de Dieren kunnen de weerhaken bloedige wonden achterlaten in de wangen van vissen en moeten ze daarom worden verboden. Juist dat argument valt slecht bij sportvisser Joeri Beukeboom. “Er wordt steeds gezegd dat ik ook zónder weerhaken kan vissen. Alsof het alleen maar gaat om zo’n beest uit het water trekken. Dat is wel een heel beperkte kijk op mijn hobby. Zonder weerhaak heeft zo’n vis gewoon veel minder pijn. Dan is voor mij de lol eraf.”

Resultaat

De sportvissers vrezen vooral dat een complete middag aan het water straks nauwelijks nog blijvende gevolgen heeft voor de vissen. “Ik zit soms uren aan de waterkant te wachten. Als ik dan eindelijk beet heb, wil ik niet dat het voor die vis na tien seconden alweer voorbij is. Mijn vrije tijd is ook wat waard.”

“Iedere vis zet ik uiteindelijk netjes terug”, benadrukt Beukeboom. “Ik maak ze nooit dood, want dan voelen ze niks meer.”

Glimlach

Volgens de Sportvisbond wordt bij de besluitvorming eenzijdig gekeken naar het welzijn van de vis. “Op foto’s zie je dan een kapotte vissenbek”, zegt Beukeboom. “Maar de glimlach van de man die hem vasthoudt, is toch net zo belangrijk?”

Beukeboom stoort zich ook aan de redenering dat het om onnodig leed zou gaan. “Onnodig voor wie? Voor die vis misschien. Maar we hebben het hier wel over de hobby van anderhalf miljoen mensen die er ontzettend veel plezier aan beleven.”

 
Deel dit artikel: