25 ℃

Vliegticket door dure kerosine nu bijna net zo duur als treinkaartje Amsterdam–Zwolle

Vliegticket door dure kerosine nu bijna net zo duur als treinkaartje Amsterdam–Zwolle
Foto: alvarobueno / Shutterstock.com

ZWOLLE - De sterk gestegen kerosineprijs heeft een historisch omslagpunt bereikt. Een vliegticket naar Barcelona kost door de brandstoftoeslagen inmiddels €22,80 en nadert daarmee voor het eerst in de geschiedenis het tarief van een enkele reis Amsterdam–Zwolle (€24,20).

Volgens luchtvaarteconoom Ruud Klaverdijk hebben maatschappijen er alles aan gedaan om onder het NS-niveau te blijven. “Ze hebben de beenruimte verkleind, de gratis handbagage geschrapt en de koffie aan boord vervangen door een oplosmiddel. Maar tegen deze kerosineprijzen komt zelfs het treintarief in zicht. Dat leek lang onhaalbaar.”

Reizigers merken het omslagpunt al. Richard de Bruin (54) uit Amsterdam twijfelde dit weekend tussen een bezoek aan zijn zus in Zwolle en een week Mallorca. “Het is Mallorca geworden. Het scheelde nog geen twee euro, en de trein naar Zwolle viel toch al uit wegens een wisselstoring bij Amersfoort.”

De NS maakt zich geen zorgen over de koppositie. “Wij zien dit vooral als een compliment”, aldus een woordvoerder. “En reizigers hoeven niet te vrezen: in januari verhogen we zoals gewoonlijk weer de tarieven. Dan is de voorsprong ruimschoots hersteld.”

 
Deel dit artikel: