11 ℃

Tobias (42) omzeilde wachtlijst stroomaansluiting door zijn nieuwbouwwoning in te schrijven als datacenter van Microsoft

Tobias (42) omzeilde wachtlijst stroomaansluiting door zijn nieuwbouwwoning in te schrijven als datacenter van Microsoft
Foto: Jacqueline van Kerkhof / Shutterstock

MIDDENMEER - Wie een nieuwe stroomaansluiting wil, moet rekening houden met een flinke wachttijd. Door de capaciteitsproblemen van het elektriciteitsnet is een stroomaansluiting niet meer vanzelfsprekend. Maar met een beetje creativiteit zijn er nog best mogelijkheden.

Particulieren in vrijwel het hele land horen van hun netbeheerder dat het stroomnet vol zit. Hierdoor zijn talloze nieuwbouwprojecten vertraagd en worden zelfs huizen opgeleverd zonder stroomaansluiting. De 42-jarige Tobias van Knegsel wist de wachtlijst te omzeilen door zijn nieuwbouwwoning in te schrijven als datacenter van Microsoft.

“Zodra ik het woord datacenter liet vallen, deed niemand moeilijk meer. Binnen enkele weken stonden er gespecialiseerde aannemers voor mijn deur om een hoogspanningskabel naar binnen te trekken. Ik heb nu een gecontracteerd vermogen van 1150 Megawatt. Dat is veel meer dan ik nodig heb”, lacht Tobias.

Geloofwaardige gevel

Tobias’ moderne woning is inmiddels een echte blikvanger langs de A7. “Ik moest de gevel van mijn huis wel wat anders vormgeven, anders was het niet geloofwaardig”, legt Tobias uit. “Van binnen is het gewoon een gezellige woning, maar de buitenkant ziet het er exact uit als een datacenter. Iedereen trapte erin. Sommige mensen denken nog steeds dat het een datacenter is.”

Om de illusie voor de overheid in stand te houden, weigert Tobias enige vorm van belasting te betalen en slurpt de woning dagelijks tienduizenden liters “koelwater” uit het IJsselmeer.

Privacy-instellingen aanpassen
 
Deel dit artikel: