12 ℃
Kabinet mag regeren

Trump erkent premier Jetten

Trump erkent premier Jetten
Foto: The White House / Orange Pictures / Shutterstock.com

DEN HAAG - Goed nieuws voor het nieuwe kabinet. Premier Jetten staat op de lijst van regeringsleiders die door de Amerikaanse president Trump zijn goedgekeurd. Dat betekent dat het nieuwe kabinet nu formeel mag gaan regeren.

In de afgelopen weken voerde het Amerikaanse leger diverse aanvallen uit op regeringsleiders die door de VS waren afgekeurd, zoals de Venezolaanse president Maduro en de Iraanse ayatollah Khamenei. Nu Washington officieel goedkeuring heeft gegeven aan premier Jetten, lijkt een militaire ingreep in ons land vrijwel uitgesloten.

In Den Haag wordt opgetogen gereageerd op het besluit van het Witte Huis. “Het is een enorme geruststelling dat Trump akkoord gaat met de samenstelling van ons nieuwe kabinet. De Amerikaanse president kan immers altijd besluiten om het bewind in een land over te nemen als de lokale regeringsleider niet naar wens is”, zegt politiek analist Fons Knielen.

Op lokaal niveau blijft het nog even spannend. Volgende week zijn in Nederland de gemeenteraadsverkiezingen. Gemeenten hebben daarna tot 1 juni de tijd om de nieuwe gemeenteraden ter goedkeuring voor te leggen aan de VS.

Privacy-instellingen aanpassen
 
Deel dit artikel: