8 ℃
Importheffingen onwettig verklaard

Trump slaat keihard terug met exportheffingen op Amerikaanse producten

Trump slaat keihard terug met exportheffingen op Amerikaanse producten
Foto: The White House / Public Domain

WASHINGTON - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geoordeeld dat de door president Trump opgelegde importheffingen onwettig zijn. Trump heeft inmiddels keihard teruggeslagen door zijn plannen razendsnel aan te passen en zo de uitspraak van het Hooggerechtshof te omzeilen.

“Als importheffingen niet mogen, dan komen er exportheffingen”, brieste Trump. Volgens de autocraat blijven de tarieven gelijk, maar veranderen de importheffingen in exportheffingen. Dat betekent dat Amerikaanse bedrijven flink moeten gaan betalen voor alle producten die ze exporteren naar het buitenland. Amerikaanse producten worden hierdoor in andere landen veel duurder.

Meesterzet

“Dit is ongetwijfeld de slimste economische meesterzet in de geschiedenis van ons land”, zegt de president. “Het Hooggerechtshof dacht mij te slim af te zijn, maar ze hebben geen rekening gehouden met mijn ongeëvenaarde intellect”, aldus de despoot.

Volgens Trump is de ommezwaai even simpel als doeltreffend. “We draaien de pijltjes op de belastingformulieren gewoon de andere kant op. Nu storten onze eigen bedrijven het geld direct in de schatkist, in plaats van dat we op tragere buitenlanders moeten wachten.”

America First

Economen reageren vol verbijstering op de gewijzigde plannen. Zij herhalen dat Trump niets begrijpt van economie en met exportheffingen zijn eigen economie om zeep helpt. Daar gaat Trump echter fel tegenin. “Losers zijn het. Die zogenaamde economen snappen niet hoe geniaal dit plan is”, aldus Trump. “Vanaf nu is het ‘America First’. Buitenlanders hebben lang genoeg geprofiteerd van onze producten.”

Europa heeft al gezegd geen bezwaar te hebben tegen de exportheffingen.

Privacy-instellingen aanpassen
 
Deel dit artikel: