1 ℃

Breuk in coalitie over titel coalitieakkoord “Aan de slag”

Breuk in coalitie over titel coalitieakkoord “Aan de slag”
Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com

DEN HAAG - De coalitiepartijen D66, VVD en CDA zijn het grondig oneens over de titel van het coalitieakkoord. D66 pleit voor de titel “Aan de slag”, maar dit stuit op verzet bij VVD en CDA.

Het CDA noemt de voorgestelde titel pretentieus en voorbarig. Volgens CDA-voorman Henri Bontenbal suggereert de titel van het coalitieakkoord dat de partijen direct aan de slag gaan, terwijl er nog helemaal geen kabinet is. Hij wijst erop dat actie ondernemen voordat de posten verdeeld zijn, indruist tegen elke vorm van bestuurlijke logica. De christendemocraten weigeren hierin mee te gaan.

Ook VVD-leider Dilan Yesilöz is woedend over de titel “Aan de slag”. Volgens haar is de titel aanmatigend en laatdunkend. “Deze titel wekt het idee dat de VVD in de afgelopen maanden niet aan de slag was. Ik vind dat beledigend voor onze demissionaire bewindslieden”, aldus Yesilöz.

Zowel het CDA als de VVD eist dat de titel van het coalitieakkoord alsnog wordt gewijzigd voordat de gesprekken kunnen worden hervat. “De bal ligt nu bij D66”, aldus Bontenbal. “Maar laat ik volstrekt duidelijk zijn: zolang de titel van het coalitieakkoord ‘Aan de slag’ is, doen wij niets.”

Privacy-instellingen aanpassen
 
Deel dit artikel: